6419-6189-ico-wu.jpg

Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Co niszczy chęci do uprawiania seksu?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może w szczególności obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co owocuje obniżonym zainteresowaniem seksem. Niski poziom testosteronu może też owocować osłabieniem mięśni, zmniejszeniem masy kostnej oraz zaburzeniami erekcji. Inne schorzenia, które potencja mogą wywoływać niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i problemy z sercem. Jeżeli borykasz się z którymś z tych przypadków, podpytaj swojego lekarza, jak możesz zapobiegać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar przepisywany w terapii prostaty, mogą także powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich stosowania. Przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek leków na receptę, precyzyjnie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co musisz wiedzieć o ich działaniu viagra bez recepty jak również o ich skutkach ubocznych.

Styl życia

Większość ludzi myśli, że niski poziom zainteresowania seksem to problem, który dotyczy tylko starszych mężczyzn. Jednak to kłamstwo. Dzisiaj sporo młodych mężczyzn w późnych latach 30. i wczesnych 40. sygnalizuje kłopoty z niskim libido. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy może być nieprawidłowy styl życia albo niezdrowe nawyki, takie jak palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, mało snu i inne podobne czynniki. Pomyśl nad zmianą stylu życia, zerwij z papierosami, zacznij uprawiać sport oraz zmień żywność na lżejszą, a ochota na seks nie powinna być już problemem.